Entübe edildi! Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin yeni detaylar… Jülide Kural'dan açıklama

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Sanatçı Kadir İnanır, Beykoz'daki evinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Başarılı bir operasyonla tıkanan beyin damarı açıldıktan sonra yoğun bakıma alındı, entübe edilerek uyuşturuldu ve takibe alınmasına karar verildi.”

KADİR İNANIR'A NE OLDU?

Kadir İnanır'ın son durumuna ilişkin yeni bilgiler geldi. HaberTürk'te yer alan İnanır ile ilgili haberde, “Anjiy yöntemiyle damar açıldı. Tedbir amaçlı entübe edildi. 2 gün uyutulacaktı ancak genel durumu olumlu devam ettiği için ameliyat yapılabilir” denildi. bugün uyanın.”

Bu haber Kadir İnanır hayranlarını sevindirdi. Jülide Kural partnerini bir an bile yalnız bırakmıyor.

JÜLIDE KURAL'DAN MÜJDELİ HABER GELDİ

Jülide Kural da bir açıklama yaparak, “Uyanma kararı verildi. Tahmin edebileceğiniz gibi Kadir İnanır'ı görme şansım oldu. Ayrıca tüm vücut fonksiyonlarında olumlu bir hareket olduğunu gözlemledim” dedi.

İLK DOKTORDAN DA AÇIKLAMA VAR

İnanır'ın son sağlık durumunun Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam'a bildirildiğini açıkladı. DHA'ya göre; Profesör. Sağlam, “Kollarını ve bacaklarını hareket ettirmeye başladı. Ses uyarılarına tepki veriyor, yutkunma refleksi var. Bu akşam onu ​​uyandırmayı, yani arabadan çıkarmayı planlıyoruz.”

107452_BEYKOZ-ÜMRAN'DA EVİNDE RAHATSIZ OLUYOR

“KOLLARINI VE BACAKLARINI HAREKET ETTİRMEYE BAŞLADI”

Sanatçı Kadir İnanır, dün sabah Beykoz'daki evinde rahatsızlandı. İnanır, Jülide Kural'ın çağırdığı ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Beyin damarında pıhtı oluştuğu tespit edilen İnanır'ın tedavisi yoğun bakımda sürüyor. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, sanatçının son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Profesör. Sağlam, şunları söyledi: “Kadir Bey'de güzel gelişmeler var. Yoğun bakım ünitemizde takip ve tedavisine devam ediyoruz. Dün akşam çekilen MR ve tomografide pıhtı bölgesinde beslenme iyi. Sabah. Bu radyolojik görüntü klinik tarafından da destekleniyor. Kollarını ve bacaklarını hareket ettirmeye başladı. Sesli uyarılara yanıt veriyor. “Yutma refleksi var. Bu akşam onu ​​uyandırmayı yani arabadan ayırmayı planlıyoruz. Artık kendi başına nefes alabiliyor” dedi.

“DÜNDEN HEM KLİNİK HEM RADYOLOJİK OLARAK DAHA İYİYİZ”

Sağ tarafta hem kol hem de bacakta hareketlenme olduğunu belirten Sağlam, şöyle konuştu: “Bunun seviyesine karar verebilmek için tamamen uyanması gerekiyor. O zaman ilk ziyaretiyle kıyaslama yapabiliriz.” Uyandığımızda artık fizik tedaviden de rehabilitasyona başladık. Önümüzdeki dönemde hâlâ risklerimiz var. Süreçte belirtmemiz gerekiyor. Kanama riski var, yine pıhtı riski var, bunların oluşmaması için gerekli tıbbi müdahaleyi yapıyoruz ama dün görülen tablo hem klinik hem de radyolojik açıdan iyiye gidiyor. Girişimsel radyoloji tarafından gerçekleştirilen operasyon başarılı oldu ve çok kısa sürede gerçekleştirildi. Girişimsel radyolog geldiği andan itibaren ilk 2 saat içerisinde işlem gerçekleştirildi. Bu, sonucun başarısı için çok önemli bir faktördür. Erken müdahale zarar riskini azaltır. Kalpte oluşabilecek pıhtılar bu riski her zaman canlı tutar. Riskin süresi ve ciddiyeti konusunda bir şey söyleyemeyiz ama kalp ekibimiz de kalp testleri yaptı ve ciddi bir soruna rastlamadı. Bunun olmayacağını umuyoruz dedi.

SDF

LEVENT İNANIYOR: “O GÜÇLÜ, ÜSTEDEN GELECEĞİZ, İNANIYORUZ”

Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır ise şunları söyledi: “Yarın uyanmasını bekliyorduk ama doktor şimdi tepki vermeye başladığını söyledi. Belki bu gece uyandırırlar. Güçlüdür, üstesinden gelir” Bu yüzden. Ailesi, yeğenleri, kız kardeşleri, onları bekliyoruz, mutlaka gelin.” “Burada yapacak bir şey yok. Türkiye'nin her yerinden aşıklar ve akrabalar arıyor. Her şeyin güzel olacağına inanıyoruz. Çok iyi müdahale etti, zamanında müdahale etti, erken müdahale etti. Başhekimle tanıştığımda beklediğimizden daha çabuk elleri ve ayakları ile tepki vermeye başladı. Çok yoğun. “Bakım devam edecek ama akşam uyandırmayı planlıyoruz” dedi, “her şey yolunda.”

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Burak Deniz'in yeni dizideki partneri sosyal medyada gündem oldu!  Aralarında 15 yaş fark var... Burak Deniz'in yeni dizideki partneri sosyal medyada gündem oldu! Aralarında 15 yaş fark var…
Pantolon indirme olayı sıradan bir olaydı!  Kazanın detaylarını ilk kez anlattıPantolon indirme olayı sıradan bir olaydı! Kazanın detaylarını ilk kez anlattı
Gerçek hayattaki görünüşü muhteşemdi!  Pozları sosyal medyayı şok ettiGerçek hayattaki görünüşü muhteşemdi! Pozları sosyal medyayı şok etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir