iPhone pili nasıl sağlıklı tutulur, ne sıklıkla değiştirilmeli? iPhone pil durumu 80'in altına düşerse ne olur?

Mobil cihazların zarif tasarımı, gelişmiş özellikleri ve kamera kalitesi telefon pazarındaki konumlarını belirlerken, gelişmiş pil ömrü de çok önemli bir faktör. Pil sorunu yaşamak istemeyen iPhone kullanıcıları, iPhone pil sağlığını koruma konusunda araştırmalar yapıyor.

iPhone pil sağlığı nasıl korunur?

iPhone'un pil ömrünü uzatmanın birkaç yöntemi vardır. Pilin bütünlüğünü korumaya yönelik yöntemler olarak da adlandırılan gereksinimler aşağıdaki gibidir:

  • Orijinal veya Apple sertifikalı aksesuarların kullanılması: Cihazınızı şarj ederken orijinal, Apple onaylı şarj cihazlarını kullanmak en iyisidir. Kalitesiz ve sahte şarj cihazları pilin sağlığını olumsuz etkiler.
  • Şarj döngüsü: Şarj döngülerinin pil sağlığı üzerinde çok fazla etkisi yoktur. Pil sağlığı genellikle %80'e düşmeden önce 500 şarj döngüsüne kadar dayanabilir.
  • Hızlı veya yavaş şarj cihazı kullanma: Şarj sırasında ortam sıcaklığı düşükse ve cihaz ısınmıyorsa hızlı şarj cihazları tercih edilebilir. Ancak ısınma sorunu yaşıyorsanız daha düşük wattlı bir şarj cihazı kullanmalısınız.
  • Kural 40-80: Pilin bütünlüğünü korumak için şarj seviyesinin %40 ila %80 arasında tutulması gerekir. Bu faktör pilin sağlığını çok fazla etkilemese de uzun süre %100 veya %0'da bırakılmamalıdır.
  • Şarj olurken kullanılmamalıdır: Mümkünse cihaz şarj edilirken kaçınılmalıdır.
  • Kablosuz şarj cihazlarına dikkat edin: Kablosuz şarj kullanıyorsanız serin bir ortamda ve mümkünse kılıfını çıkararak kullanın. Kablosuz şarj cihazları daha fazla ısı üretebilir.
  • Pilin soğumasını beklemelisiniz: Cihazınız çok ısındıysa, şarj cihazından çıkarmadan veya şarj etmeye başlamadan önce pilin soğumasını beklemelisiniz.

iPhone pil sağlığınızı hangi noktada değiştirmeniz gerekiyor?

iPhone pil sağlığı 80'in altına düşerse ne olur, iPhone pil sağlığı 99'un altına düşerse ne yapılmalı gibi soruların yanıtlarını sıklıkla ararız. Apple, pil sağlığı %80'in altına düşerse pilin değiştirilmesini önerir. Bu sorun genellikle 500 tam şarj döngüsünden sonra ortaya çıkar. Ancak bu sayı yalnızca bir tahmindir ve pil ömrü kullanım koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

iPhone pil durumunu öğrenin

iPhone pil sağlığının hızla azaldığını söyleyen kullanıcılar, pil sağlık oranının ne olduğunu merak ediyor. iPhone cihazlarının pil durumunu öğrenmenin en hızlı ve hızlı yolu; Ayarlar – Pil menüsüne gider. Bu bölümde “iPhone pilinizin servise ihtiyacı olabilir” uyarısı çıkıyorsa cihazın pil durumunun zayıf olduğu anlamına gelir; Mümkün olan en kısa sürede değiştirilmesi gerekir. Bu bölümde herhangi bir uyarı yoksa pil durumunuz hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Danimarka Başbakanı Frederiksen'e Kopenhag'da yumruklu saldırıDanimarka Başbakanı Frederiksen'e Kopenhag'da yumruklu saldırı
BM İsrail'i kara listeye aldı!  Netanyahu çıldırdıBM İsrail'i kara listeye aldı! Netanyahu çıldırdı
Kılıçdaroğlu ve Özel nikah şahidi olduKılıçdaroğlu ve Özel nikah şahidi oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir