Hızlı başlatma nedir, hızlı başlatma nasıl devre dışı bırakılır?

Fastboot, Android cihaz kullanan birçok kişinin bilmediği bir özelliktir. Fastboot nedir sorusunun cevabı bu özelliğin oldukça işlevsel olmasıdır. Android işletim sistemi çalıştıran cihazlar, kullanıcılara cihazdaki tüm verilere erişim sağlar. Fastboot, cihazın içindeki dosyalara erişmek için kullanılır. Cihaz sahiplerinin, cihazın tüm fonksiyonlarını kullanabilmeleri ve istedikleri değişiklikleri yapabilmeleri için hızlı başlatma özelliğinden haberdar olmaları gerekmektedir.

Hızlı Başlangıç ​​nedir?

Android cihazların tercih edilmesi, akıllı cihazların kullanımında Android'e özgü yeni terimlerin insan hayatına girmesine yol açmıştır. Bu terimler arasında fastboot, cihaz için çok önemli bir işlevi olan ancak birçok kullanıcı tarafından bilinmeyen bir terimdir. Fastboot, telefon gibi akıllı cihazların işletim sistemi üzerinde insanlara yardımcı olan bir sistemdir. Özellikle Xiaomi ve Redmi kullanıcılarının bilmesi gereken sorunlardan bir tanesidir.

Fastboot sadece telefonlarda değil bilgisayar, tablet gibi cihazlarda da detaylı ayarlamalara olanak sağlar. Bu, sistemin önyükleyicisinin kilidini açar ve kullanıcının kurulumu gerçekleştirmesine olanak tanır. Bu sistemi kullanarak cihazında değişiklik yapmak isteyenlerin öncelikle cihazı bu modda kullanması gerekmektedir. Bazı üretim şirketleri, cihazların imalatı sırasında kişisel veri güvenliği açısından bu dosyaları gizleyebilir.

Hızlı başlatma nasıl devre dışı bırakılır?

Fastboot modunu devre dışı bırakmanın en kolay yolu cihazınızı yeniden başlatmaktır. Fastbood, Xiaomi cihazlarda power + plus ses tuşları ile kapatılabiliyor. Her cihazın kapanma şekli genel olarak farklı olsa da Güç düğmesini uzun süre basılı tuttuğunuzda cihazın kapanması beklenir. Cihaz kapatıldıktan sonra tekrar açılarak Güç tuşuna 10 saniye basılı tutularak bu modda kalan cihazın resetlenmesi sağlanır. Cihaz bir titreşim uyarısı verir ve yeniden başlar. Genellikle aşağıdaki cihaz sorunları oluştuğunda tek çözüm yeniden başlatmaktır:

  • Telefon siyah ekranda kaldı
  • Android güncellemesi yüklü değil,
  • Uygulamaların donması veya yanıt vermemesi,
  • Telefon açılmıyor.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
“Güneş patlaması” Türkiye'deki iletişimi etkileyecek mi?  Bakanlık açıklaması: İletişimde aksaklık yok“Güneş patlaması” Türkiye'deki iletişimi etkileyecek mi? Bakanlık açıklaması: İletişimde aksaklık yok
Doktoru tekmelediler!  O anların görüntüleri ortaya çıktıDoktoru tekmelediler! O anların görüntüleri ortaya çıktı
Erdoğan'dan Seawolf egzersiz mesajı!Erdoğan'dan Seawolf egzersiz mesajı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir