Grafik kartınızı sıfırlama: Grafik kartınızı nasıl sıfırlayabilirsiniz? Grafik kartını sıfırlamak FPS'yi artırır mı?

Bilgisayarların temel unsurlarından biri olan grafik kartları, oyuncular için de büyük bir işlev görüyor. Bu nedenle grafik kartları bilgisayarın doğru çalışması ve iyi oyun performansı için önemli işlevlere sahip ürünlerdir. Ekran kartı kurtarma işleminin nasıl yapıldığını ve ne işe yaradığını çoğu zaman merak ediyoruz.

Bilgisayar sisteminizde bulunan ekran kartı sürücüleri hatalı veya düzgün çalışmıyorsa ekran bozulmaları, titremeler, ekran donmaları gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorun, bilgisayarınızdaki GPU sürücülerini sıfırlayarak çözülebilir.

Grafik kartı nasıl sıfırlanır?

Video kartı sürücüleri, kurtarma işlemini basitleştirmek için bir klavye kısayolu sağlar. Bu buton ile gerçekleştirilen kurtarma işlemi, laptopun ekran kartını sıfırlamanın yanı sıra, tüm bilgisayarlardaki ekran kartını yeniden başlatmaya gerek kalmadan sıfırlamanıza olanak sağlar. Bu noktada ekran kartını hangi tuşlarla sıfırlayacağınızı merak ediyorsunuz. Windows işletim sisteminde grafik kartını sıfırlamanın en kolay yolu klavye kısayoludur. Grafik kartı sıfırlama düğmesi; Win + Ctrl + Shift + B'dir. Bu tuşlara aynı anda basıldığında ekran 2 saniye boyunca açılıp kapanır. Genellikle hatalar bu işlemden sonra düzeltilir.

Bu işlem için insanlar genellikle ekran kartını sıfırlamanın zararlı olup olmadığını merak ediyor; Grafik kartınızı sıfırlamanız bilgisayarınıza herhangi bir zarar vermediği gibi çalışan programların da zarar görmeyecektir. Burada önemli bir detay ise oyun sırasında ekran kartınızı sıfırlamanın işe yaramayacağıdır. Ekran kartınızı nasıl sıfırlayabilirsiniz sorusunun bir diğer cevabı ise AMD'nin ekran kartınızı sıfırlamak ve NVIDIA ekran kartı sıfırlama işlemleri için sürücü kontrol panellerini kullanmasıdır. Ancak bundan sonra sürücü kontrol panelini kullanarak bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Grafik kartınızı sıfırlamak ne işe yarar?

Ekran kartınızı sıfırlamayla ilgili sıkça sorulan soru, ekran kartınızı sıfırlamanın FPS'yi artırıp artırmadığıdır. Bilgisayarınızda grafik kartı sıfırlandığında bilgisayarınızın performansı artar. Dolayısıyla imajla ilgili sorunlar bu şekilde çözülmektedir. Ancak grafik kartınızı sıfırlayarak FPS performansını artırmak her zaman işe yaramayabilir. Görme sorunları sürücülerden kaynaklanıyorsa bu işlem yapılmalıdır. Ekran kartı sorununun nedeni net olarak bilinmeli ve buna göre kurtarma işlemi gerçekleştirilmelidir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Erzincan'da 4,1 büyüklüğünde deprem Erzincan'da 4,1 büyüklüğünde deprem
Fırına silahlı saldırı!  Ölü ve yaralılar varFırına silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var
Lisede iğrenç olay!  Matematik öğretmeni tutuklandıLisede iğrenç olay! Matematik öğretmeni tutuklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir