Erkan Sarıyıldız “Gelincikler” ile nostaljik bir yolculuğa çıkıyor – KÜLTÜR SANAT

Şarkılarıyla Türk müzik dünyasında farklı bir konuma sahip olan Erkan Sarıyıldız, duygusal derinliği ve dokunaklı melodileriyle bir kez daha dinleyicileri büyülemeye hazırlanıyor. Sarıyıldız'ın son single'ı “Gelincikler”, çocukluğunu özleyenlerin ve geçmiş aşklarından pişmanlık duyanların yüreğine dokunacak. Sarıyıldız'ın “Hep Sana Doğru”, “Sessiz Tango” ve “Tango Silencioso” gibi hit şarkılarından sonra gelen “Gelincikler”, bu yeni single'da dinleyicileri nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor, dinleyenleri geçmişin masumiyetine götürüyor. Aşkın özü, kendine has melodisi ve Sarıyıldız'ın kendine özgü sesiyle dinleyicilere içsel bir yolculuk sunan “Gelincikler”, dokunaklı sözleri ve melankolik melodisiyle dinleyicilere çocukluk anılarını, masumiyeti ve özlem dolu bir aşkın öyküsünü anlatan duygusal bir atmosfer yaratıyor. Geçmiş anılarını yeniden yaşamanın keyfini çıkaracak ve duygusal bir yolculuğa çıkacak olan Erkan Sarıyıldız'ın müzikseverlere nostaljik bir deneyim sunan “Gelincikler” adlı şarkısı, sanatçının duygusal derinliğini ve müzikal yeteneğini bir kez daha kanıtladıktan sonra tüm dijital platformlarda izleyiciyle buluşacak. 3.4.2024.
1970 yılında Adana'da doğan Erkan Sarıyıldız, 12-15 yaşları arasında Adana Musuki Cemiyeti'nde klasik Türk müziği makam, ritim ve koro çalışmaları yapmış, daha sonra Tıp Fakültesi'ndeki eğitimi sırasında Musuki Cemiyeti'ni kurmuş ve başkanlığını yapmıştır. İstanbul Tıp Fakültesi Türk Sanatları Müzik Dalı. Dahiliye ihtisas eğitimini ve ardından çalışma hayatını sadece amatör ve dinleyici olarak müzikle sürdüren Erkan Sarıyıldız, 2021 yılında kendi söz ve bestelerini üretmeye başladı. DMC Müzik etiketi. Daha sonra sanatçı müzik faaliyetine devam etti ve yazdığı romanlardan biri olan “Sessiz Tango” adlı single'ı çıkardı. Şarkının İspanyol müziğiyle uyumu nedeniyle İspanyol flamenko versiyonunu ve Türkçe flamenko versiyonunu Tango Silencioso adıyla yayınlayan sanatçı, son şarkısı “Gelincikler”i 7 Mart 2024'te dijital platformlarda yayınladı.
Kendine özgü tarzı ve duygusal derinliğiyle tanınan Sarıyıldız, müzik kariyerine farklı tarzlarda şarkılar ve hit single'larla devam ediyor. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir